Vyhledat
MENU

« zpět

Šlehačky na EMF EUROCUP 2019

Šlehačky na EMF EUROCUP 2019

16.09.2019 -


O další historický okamžik Plzeňského malého fotbalu se postaral vítěz naší městské soutěže Podzim 2018 a úspěšný reprezentant z mistrovství ČR - Šlehačky Plzeň! Šlehačky se kvalifikovaly a účastnily EMF Eurocup 2019 v Itálii, kde je los přiřadil do skupiny H společně s maďarským Karmacsi Auto, bosenským Sokolovi, španělským Restaurante La Moneda a italským Dixie Pub Latisana. Postoupit dál bylo velmi těžké, protože z pětičlenné skupiny do osmifinále postupovaly pouze první dva týmy.

Šlehačky odcestovaly do Itálie v této sestavě:
Brankáři: Petr Pelán, Dominik Zemko, Dominik Šauer
Hráči: Jan Sušánka, Jiří Šindelář, David Souček, Tomáš Kosť, Josef Vitouš, Pavel Šlouf, Miroslav Nemček, Martin Habr, Robert Pour, Michal Malý

Do turnaje vstoupili plzeňští proti bosenskému týmu Sokolovi, který byl bohužel pro naše kluky nad jejich síly a ve vyrovnaném zápase prohráli 1:3.
Střelec branky: David Souček
Sestřih ze zápasu zde: https://www.facebook.com/watch/?v=455202325079788

Druhý zápas ve skupině čekal na Šlehačky ještě těžší soupeř z Maďarska a bohužel i tento zápas nedopadl vítězně, ale výsledek 3:7 rozhodně nebyl žádný debakl. A to bylo pro první hrací den vše.
Střelci branek: Josef Vitouš, Jan Sušánka, Jiří Šindelář
Sestřih ze zápase zde: https://www.facebook.com/watch/?v=2094824964146066

Po dvou prohrách bylo jasné, že naši svěřenci budou hrát ve druhý den maximálně o třetí místo ve skupině. Třetím soupeřem byli Španělé a ve velmi vyrovnaném zápase Šlehačky svému soupeři podlehly 1:3.
Střelec branky: Miroslav Nemček
Sestřih ze zápasu zde: https://www.facebook.com/watch/?v=415475952441153

Poslední zápas ve skupině se nesl v duchu boje o konečné čtvrté místo ve skupině. Oba týmy měly shodně 0 bodů a tak se odehrála velká bitva, kterou dokázaly Šlehačky pro sebe urvat a vyhrály 2:0! Byla to první historická výhra plzeňského týmu v evropských pohárech malého fotbalu.
Střelec branek: 2x Martin Habr
Sestřih ze zápasu zde: https://www.facebook.com/watch/?v=401338783918842

Konečné pořadí ve skupině H:
1. Karmacsi Auto (HUN)
2. Sokolovi (BIH)
3. Restaurante La Moneda (ESP)
4. Šlehačky Plzeň (CZE)
5. Dixie Pub Latisana (ITA)

Šlehačky tak obsadily čtvrté místo ve skupině a sice nepostoupily ze skupiny, ale rozhodně zanechaly skvělý dojem. Týmy, proti kterým nastoupily, nebyly fotbalově o mnoho lepší, ale byly zkušenější. A právě tyto nedocenitelné zkušenosti kluci nabrali a budou z nich jistě těžit v dalších bojích, ať už v naší městské soutěži, nebo celostátní Superlize anebo opět na Mistrovství ČR či evropských pohárech.
Za celý Plzeňský malý fotbal děkuji za vzornou reprezentaci, za možnost fandit Vám aspoň na dálku přes streamované zápasy a za pocity hrdosti při pohledu na Vaši bojovnost a chuť hrát malý fotbal.

Závěrem bych chtěl poděkovat hlavnímu partnerovi - Městu Plzni, které přispělo velkou finanční podporou. Bez Vás by to bylo velmi obtížné. Děkuji, že podporujete Plzeňský malý fotbal

Kompletní fotogalerie je ke stažení zde: ODKAZ

-H-

 

 

 

►  Partneři