Vyhledat
MENU

« zpět

Šlehačky postoupily do Evropské ligy!

Šlehačky postoupily do Evropské ligy!

14.07.2019 -


Karty na Českém národním poháru byly pro našeho zástupce rozdány jasně. Nejlepší tým získá titul mistra republiky klubů, oba finalisté zároveň postupují do Ligy mistrů a dalších šest týmů postupuje do Evropské ligy. ČNP má striktní formát, takže právo účasti vybojovali pouze vítězové oblastních lig a také vítězové pohárů. Aby se Šlehačky dostaly do pohárové Evropy, bylo potřeba uhrát minimálně čtvrtfinále, což byl velmi těžký úkol.

Skupinová fáze
Šlehačky byly nalosovány do skupiny C a jejími soupeři byli SV Ayl Jihlava, Hero Team Kolín a favorit celého turnaje Restaurace u Pecků Praha. Ze skupiny postupovaly tři týmy do osmifinále a Šlehačky se s tím popraly výborně.

Šlehačky Plzeň - SV Ayl Jihlava 2:1
branky: Vitouš, Chotěborský

Šlehačky Plzeň - Hero Team Kolín 1:1
branka: Vitouš

Šlehačky Plzeň - Restaurace u Pecků Praha 1:4
branka: Vitouš

Tabulka skupina C:
1. Restaurace u Pecků Praha
2. Šlehačky Plzeň
3. SV Ayl Jihlava
4. Hero Team Kolín

Osmifinále
Los turnaje přiřadil Šlehačkám soupeře RS Team Kopřivnice, který postoupil ze druhého místa ze skupiny D. Plzeňský tým byl v zápase lepší, ale shodou nešťastných okolností se RS Team ujal dvoubrankového vedení a vypadalo to, že si postup a vytouženou Evropskou ligu zahrají právě oni.  Šlehačky se ale nevzdaly, soupeře zmáčkly a zápas fantasticky dotáhly až do penaltovéhu rozstřelu.

Šlehačky Plzeň - RS Team Kopřivnice 3:2p.
branky: Vitouš, Sušánka, rozhodující penalta Nemček

Čtvrtfinále
TOP8 a jistota Evropské ligy, to už měly Šlehačky v kapse, turnaj pro ně ale pokračoval čtvrtfinálovým duelem. Ve čtvrtfinále čekal Gamblers Most a v něm několik reprezentantů a zde bohužel cesta Šlehaček skončila. Hráči Gamblers Most následně získali třetí místo v turnaji.

Šlehačky Plzeň - Gamblers Most 0:2

Sestava Šlehačka byla zmíněna v článku zde: ČLÁNEK. Již v září se Šlehačky představí v italských Benátkách v Evropské lize. Za celé PZMF gratuluji ke skvělým výkonům a děkuji za vzornou reprezentaci.

-H-

 

 

►  Partneři